Jdi na obsah Jdi na menu
 


Inšpektor Šikula (Gadget)

6. 8. 2014

Hlúpučký policajný inšpektor (Šikula) Gadget (deřet) pripomína postavu komisára Clouseaua - potáca sa okolo svojich pridelených prípadov a ničomu nerozumie. Vládne však neuveriteľným arzenálom. Má k dispozícii vyskakovacie kolieskové korčule, vysúvacie ruky aj čiapku s vrtuľou, ktorá slúži ako helikoptéra. To všetko vymyslel geniálny inžinier a vedec, ktorý ho po smrteľnom úraze pri práci v Metro City prebral k životu. Žiaľ, mozog mu už opraviť nedokázal. Ani napriek tejto unikátnej výzbroji, ktorú nedokáže efektívne používať a skôr mu je na obtiaž, pretože ňou škodí sebe aj okoliu, sa mu nedarí zvíťaziť nad svojím úhlavným nepriateľom Dr. Clawom(diktor Pařát/dráp), geniálnym zločincom, ktorý riadi zločinecký syndikát M.A.D. a plánuje prevziať moc nad celým svetom a má kocoura Steklona. Ešte dobre, že Gadgetove prípady zaňho úspešne vyšetrí jeho šikovná neteř Penny a jej pes Brain(Chytrák/Koumák), ktorého Gadget nikdy nespozná, pretože šikovné zviera v teréne pátra a pracuje inkognito! Komiksová figúrka inšpektora Gadgeta vznikla vo francúzskej firme DIC a slávila úspechy v detských komiksoch a na televíznych obrazovkách v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Gadget bol pôvodne celkom obyčajným strážnikom v Metro City. Po súboji s cynickým zloduchom, doktorom Clawom, však utrpí smrteľný úraz. Geniálny inžinier a vedec ho preberie k životu a vytvorí z neho kybernetického inšpektora Gadgeta, vybaveného neskutočnými schopnosťami. Do tela mu zabuduje 14 000 užitočných pomôcok - od pasty na zuby a zapaľovača až po zariadenie na lietanie. A nechýba samozrejme ani sympatický Gadgetmobile! Nevšedný strážca zákona bojuje nielen proti svojmu úhlavnému nepriateľovi doktorovi Clawovi, ale aj proti svojmu zločineckému dvojníkovi RoboGadgetovi.

 Příběhy inspektora Šikuly  jsou plné smíchu a nezapomenutelného dobrodružství, které pobaví a zaujme nejednoho malého diváka. Postupně se totiž všichni budeme moci společně s ním vydat třeba do cirkusu, na loď, nebo do lázní….Hlavním hrdinou seriálu je nám už známý, bývalý vesnický policista Šikula(Gadged).Přes jeho kouzelné jméno je ale tenhle pán spíš dost velký nešika. Po jedné operaci se mu však stane malé nedorozumění, nebo možná spíš zázrak? Šikulovo tělo je totiž nyní vybaveno speciálními cyborg součástkami, které mu umožní třeba létat, nebo se pohybovat nadlidskou rychlostí.A s těmito vymoženostmi se pak určitě i mnohem lépe dokáže postavit svému úhlavnímu nepříteli, nebezpečnému doktoru Drápovi (Pařát/Kralleovi). Ten totiž touží ovládnout celý svět, což samozřejmě Šikula nemůže dovolit! Jenomže ani jeho nápady nejsou vždycky tak úplně dokonalé a přístroje nejsou vždycky bezchybné. Naštěstí má ale inspektor Šikula ještě svoji chytrou neteř, malou blondýnku Penny (Sophie)  , která mu vždycky ráda poradí a hlavně pomůže v nesnázích.Filmová spracování:Co by to bylo za opravdového hrdinu, kdyby se nedočkal také svého filmového zpracování? Šikulův první film s názvem „Inspektor Gadget, případ létajícího draka“ vznikl v roce 2005 pod taktovkou režiséra E.Nortona. Příběh pak vypráví o dalším z řady nelehkých úkolů našeho inspektora Šikuly, který se neustále snaží bojovat proti zlému doktoru Kraellovi.Šikulí šéf je Kvindy/Kvimby.

Na samotě

Přišerné jezero

Šikula v cirkuse

Lázně

Amazonka

Ispektor Šikula (3) (2),ou ou.

Vždy víši rady kdo (2)

Inspektot Šikula ou,inspektor Šikula.

   inspektor  

Penny (Sophie) je malá, ale hlavně velmi chytrá a vynalézavá neteř inspektora Šikuly. Vždycky, když je potřeba, přispěchá Penny s dobrým nápadem a pomůže tak vyřešit situaci a pomoci Šikulovi   v nesnázích. Jejím věrným přítelem je malý pejsek, kterého dívenka bere všude s sebou a který je jí občas nepostradatelným pomocníkem

 Sophie

 Sophie se svým věrným kamarádem (Chytrák/Koumák)...

 inspektor

 I když by se nám podle jména mohlo zdát, že bude tenhle pán velmi šikovný, ve skutečnosti je opak pravdou. Vesnický inspktor Šikula je totiž spíš velké nemehlo. Po jedné operaci mu jsou ale do těla vpraveny jakési vzácné cyborg součástky, díky kterým se stane skoro neporazitelným a bude mít nadlidskou moc. A možná, že si pak inspektor Šikula i snáze poradí se svým úhlavním nepřítelem, doktorem Kraellem (Pařát/Dráp)…?!

 Gadget and the Gadgetinis

 

 

 

Inspektor gadget s field trip

 

Noonbory a the super 7

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 163156
Měsíc: 3072
Den: 80